Pozdravujem Vás priatelia
V tomto krátkom vstupe Vám chcem priblížiť zákulisie klubu a môj uhol pohľadu na systém členského poplatku a niektoré organizačné zmeny. 

V prvom rade sa Vám chcem poďakovať za priazeň a podporu ktorú ste nám preukázali v prvých dvoch rokoch našej existencie. Stále sú to roky pilotné a niektoré kroky vedú do neznáma. Prakticky všetko skúšame za pochodu na vlastnej koži. Verím však, že to so cťou ustojíme a budeme čoraz silnejší. A snáď aj múdrejší..

Ako som spomenul, prvé roky sú testovacie, sám skúšam či sa dá na Orave robiť sociálne podnikanie a či si to môžem dovoliť. V podstate - áno, za predpokladu odstránenia najväčšej systémovej chyby - nepravidelných príspevkov. Z dlhodobého hľadiska nie je možné byť v každomesačnej neistote koľko detí príde, či nepríde. Viem, že ich ku nám dávate s úmyslom, aby chodili, a nikoho neviním keď ochorejú a nemôžu cvičiť. Taktiež tým ale nemôže byť postihovaný klub a jeho životné funkcie.

Za čo vlastne platíte?
Platíte za miesto v kurze, kde sa dopredu počíta s fixnými nákladmi ktoré sú nezávislé od účasti či neúčasti jednotlivcov. Platíte teda za prenájmy, platíte trénerom za ich čas a trpezlivosť, platíte za ich didaktické hodiny a vzdelávanie, platíte za drobné cvičebné pomôcky. Ďalej platíte za prácu našej účtovníčke, za softwéry ktoré používame, za prenájom webu a domény, za tlač potrebných dokumentov, kancelárske potreby, či telefónny paušál ktorý používame aj na to, aby sme s Vami mohli komunikovať. Platíte mne, za celkovú organizáciu činnosti klubu, za tvorbu tréningových plánov, vedenie agendy a kancelársku prácu, organizovanie súťažnej činnosti a posielanie výsledkov do SGF, registráciu nových členov do SGF, čoraz viac to bude aj za čas strávený hľadaním sponzorov a od nového roku mi budete platiť aj odvody do poisťovní, ktorými sa navyšujú celkové náklady klubu. V neposlednom rade mi platíte za trénerské semináre, čas strávený samovzdelávaním a energiu ktorú Vašim deťom odovzdávam na tréningoch.

Gymnastika mi počas školského roku zaberá celý môj produktívny čas a vyžaduje si celú moju osobnosť (za čo som veľmi vďačný). Je to zamestnanie ktoré som si vybral, chcem ho robiť najlepšie ako viem a neustále zvyšovať kvalitu poskytovaných služieb.
Ak sa však mám do svojej práce vložiť naplno, nemôžem byť limitovaný myšlienkami, či na konci mesiaca budem mať na zaplatenie základnej réžie. Nemôžem povedať trénerom ,,prepáčte, nezaplatím Vám dohodnuté, lebo sme mali málo detí". Toto nie.
Z toho dôvodu som zaviedol trimestrálny systém a viazanosť. 

Vašim členským príspevkom neplatíte len za odvedenú mesačnú prácu, ale podporujete ním ideu pre ktorú klub vznikol. Oslobodzujete ruky jeho vedeniu, ktoré nemusiac riešiť veci ktorým sa dá vyhnúť, môže riešiť veci omnoho dôležitejšie. Smerovanie, progres, vízie.. 
Aj pre Vaše deti.

Verím, že
nám zachováte priazeň aj napriek novým opatreniam a teším sa na spoločné, povznášajúce chvíle pri gymnastike.

PS: Ďeťom zo sociálne znevýhodnených rodín dokáže klub poskytnúť zľavu z členského. Tieto však musia vykazovať ozajstný záujem a príkladnú snaživosť. Nehanbite sa mi napísať, určite niečo vymyslíme

S úctou Marek Dobias
           predseda klubu